Linerase to bioaktywny preparat atelokolagenu stosowany do zabiegu intensywnej regeneracji i odbudowy skóry, przywrócenia jej sprężystości i gęstości, wygładzenia zmarszczek, jak również do terapii blizn potrądzikowych i zanikowych oraz redukcji rozstępów i blizn zanikowych. Atelokolagen Linerase stymuluje produkcję nowych fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję endogennego kolagenu i elastyny w skórze, a tym samym za jej prawidłową kondycję: jędrność, grubość i elastyczność.
Linerase - atelokolagen typu I
Linerase to atelokolagen typu I - bioaktywny preparat do mezoterapii, który regeneruje i odbudowuje skórę, przywracając jej sprężystość i blask. Preparat jest przeznaczony do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania włókien endogennego kolagenu jako nowego wypełnienia tkanki. Linerase jest biozgodnym kolagenem nowej generacji, który zwiększa liczbę fibroblastów odpowiadających za produkcję endogennego kolagenu w skórze. Przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek.
Linerase nie podrażnia skóry, nie wywołuje reakcji alergicznej i nie jest cytotoksyczny. Jest to materiał biodegradowalny i biozgodny czyli samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze.
Wskazania do zabiegu Linerase
Linerase można stosować profilaktycznie w celu spowolnienia procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. Preparat odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry, a przede wszystkim przywraca naturalną elastyczność skóry.
Wskazania do zabiegu mezoterapii Linerase:
- widoczne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, zaburzony owal twarzy
- wspomaganie biorewitalizacji twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, jak również całego ciała
- widoczne blizny zanikowe i potrądzikowe
- leczenie rozstępów
- zmęczona, odwodniona skóra, której potrzebna jest regeneracja
- skóra, która utraciła jędrność i elastyczność.
Przebieg zabiegu Linerase
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. W pierwszej kolejności przeprowadzony jest wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie skóra pacjenta zostaje znieczulona specjalistyczną maścią, a po upływie 30 minut następuje podanie preparatu podskórnie metodą mezoterapii.
Bezpośrednio po zabiegu w miejscu podania preparatu może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk bądź tkliwość. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilkunastu minut po zabiegu, a w wyjątkowych przypadkach - maksymalnie w ciągu kilku dni. Zabieg nie jest głęboko inwazyjny i nie wymaga wyłączenia pacjenta z aktywności - zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności.
Pełna terapia Linerase
Pełna terapia składa się z 2 - 4 zabiegów (wykonywanych w dwutygodniowych odstępach) w zależności od zaleceń oraz stanu skóry pacjenta. Po roku zaleca się wykonanie 1 zabiegu podtrzymującego.
Przeciwwskazania do zabiegu Linerase
- ciąża i karmienie piersią
- alergia na stosowany preparat
- opryszczka w stanie aktywnym
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, stany zapalne skóry
- zaburzenia krzepnięcia krwi, przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna)
- niewyrównana cukrzyca
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne
- wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych (np. Aquamid)